Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Tym sposobem to za chwilę mogą przyjść do każdego z nas. Oddaj 500+ oddaj rentę , emeryturę i wszystko inne bo oni zmienili decyzję, albo pani w urzędzie się rozmyśliła. A Ci co na etacie nie daj Boże zarabiają więcej niż średnia krajowa im obniżyć bo to nie sprawiedliwe społecznie tyle zarabiać. Ludzie oczy otwórzcie bo wreszcie za was też się wezmą w ramach prawa i sprawiedliwości społecznej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po co w ogóle pracować jeśli wystarczy wypełnić kilka druków i nic nie robiąc pobiera się setki tysięcy złotych zasiłków. Tylko idiotki uczciwie pracują, a prawdziwe biznesmenki kupują domy i mieszkania z niczego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niektóre księgowe proponują zrobienie takiego przekrętu z wysoką podstawą wymiaru składek, ale uczciwi odmawiają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem jadu w niektorych wypowiedziach.. Skoro przywilejem przedsiebiorcy jest możliwość opłacania wyzszych skladek, bo panstwo daje taka szansę, dzieki ktorej czy to na l4, macierzynskim czy emeryturze wlasciciel dg moze spac spokojnie to dlaczego nazywa sie go zlodziejem czy wyludzaczem??? Jest taka opcja, stac mnie - to dbam za przeproszeniem o swoj i rodziny tylek i z tego korzystam. Nie biore z pustego - bo w pierwszej kolejności opłacam..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie opamiętajcie się! W moim przypadku składki były opłacane kilkanaście lat, w tym od najniższej podstawy może przez 3-4 lata, reszta od podstaw wyższych, a teraz obrońcy moralności tu piszą, że to było celowe. Tak było celowe żebym nie miała emerytury w kwocie 100 zl. I mam do tego prawo, a ZUS ma obowiązek się do niego stosować. Moją moralność może oceniać ksiądz, a nie ZUS.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten przepis miał być dla nielicznych ale coś się wymknęło spod kontroli i jak zwykle muszą zapłacić "szaracy". Ci co komentują że wyłudziły,firma fikcyjna itp,widać ewidentnie że nie znają bliżej całej sprawy. Jak firma może być fikcyjna, która działa od 5 , 6 lat czy więcej albo zasłanianie się sprawiedliwością społeczną. 500 + biorą wszyscy nie zależnie czy zarobią 1000zl czy 100 000zl. Ciekaw jestem gdyby za 4 lata ktoś przyszedł i kazał oddawać 500+ powołując się na niesprawiedliwość spoleczna. Taka sytuacja może spotkać każdego. Dzisiaj coś zgodne z prawem a za kilka lat zmiana decyzji i powołanie się na jakiś wymysł. Dodatkowo , przede wszystkim jak zawsze cierpią prowadzący działalność . My jesteśmy jak.dojne krowy mamy tylko dawać ale nic nie brać. Pracownik ma tylko prawa i to powinno sie zmienić bo ta grupa to dopiero wyludzacze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten przepis miał być dla nielicznych ale coś się wymknęło spod kontroli i jak zwykle muszą zapłacić "szaracy". Ci co komentują że wyłudziły,firma fikcyjna itp,widać ewidentnie że nie znają bliżej całej sprawy. Jak firma może być fikcyjna, która działa od 5 , 6 lat czy więcej albo zasłanianie się sprawiedliwością społeczną. 500 + biorą wszyscy nie zależnie czy zarobią 1000zl czy 100 000zl. Ciekaw jestem gdyby za 4 lata ktoś przyszedł i kazał oddawać 500+ powołując się na niesprawiedliwość spoleczna. Taka sytuacja może spotkać każdego. Dzisiaj coś zgodne z prawem a za kilka lat zmiana decyzji i powołanie się na jakiś wymysł. Dodatkowo , przede wszystkim jak zawsze cierpią prowadzący działalność . My jesteśmy jak.dojne krowy mamy tylko dawać ale nic nie brać. Pracownik ma tylko prawa i to powinno sie zmienić bo ta grupa to dopiero wyludzacze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To tylko w Polsce, odpowiedzialności urzędnika nie ma a przedsiębiorca w walce z urzędnikami nic nie zdziala. I prawo działające wstecz... Każdy z Nas musi się bać bo nie wiedziec co jeszcze wymysla aby finansowac nierobów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kochana nasze prawo chroni nierobów a Ty jak masz firme to masz ich finansowac. Pracownik ma urlop macierzynski a Ty z dzieckiem pracuj , pracownik ma urlop a Ty jak masz weekend wolny to juz super , pracownik ma opieke nad zdrowym dzieckiem a Ty?  Ty jestes od sponsorowania... I tak nas wszyscy postrzegaja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie opamiętajcie się! W moim przypadku składki były opłacane kilkanaście lat, w tym od najniższej podstawy może przez 3-4 lata, reszta od podstaw wyższych, a teraz obrońcy moralności tu piszą, że to było celowe. Tak było celowe żebym nie miała emerytury w kwocie 100 zl. I mam do tego prawo, a ZUS ma obowiązek się do niego stosować. Moją moralność może oceniać ksiądz, a nie ZUS.
 To nie masz się czego obawiać.Rzecz dotyczy wyłudzaczyMoralność to Twoja rzecz i nie ma nikt tego oceniać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zus to oszuści i złodzieje. Dlaczego rzecznik na materiale tak się mota i kłamie? Bo to zmadowana akcja. Zabrali się za przedsiębiorców ale to osoby światłe... za chwile pójdą do tych słabszych mniej świadomych na umiwach o pracę. Paranoja. Zasiłek jest od kwoty wypracowanej pensji albo opłacanych składek a nie taki jak się pani krysi czy wiesi w zusie podoba... to na cholerę te składki ludzie opłacają???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się z innymi na forum, że ZUS musi z karnymi odsetkami odzyskać wyłudzone zasiłki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nazywajmy rzeczy po imieniu. Jeśli ktoś celowo podnosi składki przed macierzyńskim to najzwyczajniej wyłudza wyższe świadczenie. Płacimy na takie przekręty wszyscy ze swoich składek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam działalność od prawie 6 lat ZUS już mnie kontrolował w 2016r wtedy było wszystko super w 2019 obniżono mi podstawę powołując się na słynna niesprawiedliwość... Owszem czuje nie sprawiedliwość ale zusu w stosunku do mnie człowiek opłaca składki po to żeby być niepewny przyszłości.. Trzeba było na czarno robić nie było by teraz takich chorych historii
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja słyszałem rozwiedź się ze swoim mężem to dostanę dodatek jako samotna, 500+ ma pomagać a nie być przyczyną posiadania dzieci dla tych których stać częściowo ok, ale jak są i tacy co jak króliki to sorry taki przedsiębiorca płaci też inne podatki i daje miejsca pracy innym więc nie można tego oceniać zawsze źle że wyludzacz itd. Znam taka rodzinę 5 dzieci wszystkie socjale dodatki chłop nielegalnie za granicą siedzi i mają większy średni obrót niż nie jeden pracodawca jak połaci koszty itd. To dzie tu sprawiedliwość społeczna. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak na marginesie nasze prawo nie jest precyzyjnie dla obywatela ale dla urzędnika i tyle w temacie, tylko jak po całej batalii w Sądach wydaniu kasy nawet wygrasz to co sobie myślisz co to za kraj który w ramach sprawiedliwości społecznej zezwala na cofanie prawomocnych decyzji. Jeżeli ktoś kiedyś powie od 1 stycznia wprowadzamy prawo jazdy kat. S samochód osobowy i macie sobie wszyscy zrobić nowy kurs to będzie to sprawiedliwe... Choć jak widać nie potrzeba prawa jazdy i OC jak się jest celebrytą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znajomej firma była kontrolowana 4 razy w pierwszych 2 razach wygrała w Sądzie to o czym to świadczy Szukajcie a znajdziecie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani mecenas podpowiadam przypadek wyłudzenia zasiłku z państwowych pieniędzy. Pani minister sportu na zdjęciach z zaprzysiężenia u prezydenta, tych z profilu wyglądała na kobietę w ciąży. To ile ona będzie miała miesięcy do podstawy zasiłku trzy-cztery, góra pięć. I nie będą to kwoty minimalne 2250-2600 brutto w podstawie. Takie okresy w podstawach zasiłków ZUS kocha sprawdzać u pracownic zatrudnionych na etatach w firmach prywatnych, by udowodnić za Bareją, że to oszustki i złodziejki bo "każdy oszust to złodziej". Te panie obok pań na działalnościach są celami kontrolerów z ZUS. Uzasadnienie czy panie, aby zostały niezbędnie zatrudnione w firmie i czy nie dostały wynagrodzenia większego niż przeciętne z tabel GUS i ZUS na ich stanowisku. Powód dopiero ujawniający się z pomysłów ZUS (projekt zakładający: 90 dni (jest 30 dni) wyczekiwania na płatny zasiłek dla etatowców- ubezpieczenie obowiązkowe i 180 dni (teraz 90 dni) dla własnej działalności i zleceń- ubezpieczenie dobrowolne) to prywatyzacja świadczeń na podstawie zapisania się do firm prywatnych na składkę. To proponuje instytucja "państwowa", "społeczna". Coś co od kilku lat dzieje się w branży "ubezpieczenie pogrzebowe". Zamrożona kwota zasiłku pogrzebowego z ZUS/KRUS i agresywne choć eleganckie reklamy jak to "rodzic" się ubezpieczył i zapewnił lekkie finansowo przejście przez tą ceremonię potomkom. Rzucić ZUS przypadek pani minister, że sprawdzam czy są równi i "równi".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko czesto jest tak, że te mamy z wysoką podstawą jakoś często chorują lub biorą opieki na dzieci, tak, żeby nie było 3 miesięcznej przerwy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Premier Morawiecki jeśli dobrze pamiętam przepisał majątek na zone, żeby lepiej wyglądało jego publiczne oświadczenie majątkowe... to też jest nieetyczne ale prawa nie łamie... ZUS chyba chce prezmeirowi podpaść.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...